INGREDIENCE

RESVERATROL

Resveratrol je silný antioxidant produkovaný některými rostlinami jako obrana proti stresu. Závěrečný výzkum posledních několika let vedl k tomu, že se stal široce přijímán jako skutečná studnice mládí pro své ochranné vlastnosti proti volným radikálům (odstraňování těch stávajících a předcházení jejich další tvorbě) a dalších faktorů, které způsobují stárnutí. Ukázalo se, že antioxidační schopnost resveratrolu je větší než u vitamínů E a C a klasifikuje ji jako účinný antioxidant. Lokální aplikace resveratrolu chrání před poškozením pokožky zprostředkovaným UVB a zabraňuje UVB indukovaný oxidační stres, o kterém je známo, že způsobuje poškození DNA a RNA, přispívá k předčasnému stárnutí a další. Pomáhá také regenerovat pokožku stimulací zdravé buněčné proliferace a syntézy kolagenu a současně zvyšuje její odolnost vůči dráždivým látkám (škodlivým enzymům) a faktorům stárnutí. Celkově jeho antioxidační aktivita poskytuje buněčnou ochranu před útoky volných radikálů a stínění před poškozením látkami znečišťujícími ovzduší a slunečním zářením. Resveratrol má také významné protizánětlivé a zesvětlující vlastnosti.

BISABOLOL

Bisabolol je přírodní aktivní složka botanického původu (heřmánek německý), který se v medicíně a kosmetice používá stovky let, protože má léčivé účinky na pokožku. Je známo, že má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti. Bylo také prokázáno, že bisabolol zvyšuje perkutánní absorpci určitých molekul, může pomoci snížit erytém způsobený UV zářením a údajně chrání pokožku před účinky každodenního stresu a urychluje proces hojení pokožky.

PANTHENOL

Panthenol, rostlinný derivát známý také jako Provitamin B, je přírodní zvlhčovadlo. Tato vlastnost v kombinaci se schopností proniknout do spodních vrstev pokožky (snadno se vstřebává kožními buňkami) z něj činí vynikající hydratační přísadu. Kromě toho má protizánětlivé a ochranné antimikrobiální vlastnosti. Panthenol pomáhá obnovit a udržovat přirozenou vlhkost pokožky a zanechává ji sametovou a hladkou. Jeho exfoliační vlastnosti bojují proti volným radikálům a podporují systematickou regeneraci nových kožních buněk.

SUPEROXIDE DISMUTASE ENZYM

SOD je velmi účinný enzym a jeho úlohou je neutralizovat volné radikály vznikající v důsledku peroxidace lipidů, což brání řetězovým reakcím, které by se nakonec dostaly hluboko do pokožky a napadly buňky. Tato složka přispívá k významným antioxidačním vlastnostem kaviáru ve Švýcarsku.

VITAMÍN E

Vitamín E má antioxidační a zvlhčující vlastnosti. Pomáhá pokožce získat zářivost, tonizuje ji a hraje důležitou roli v prevenci jejího poškození v důsledku UV záření. Vitamin E snadno proniká do vitálních membrán kožních buněk a hromadí se tam, aby chránil pokožku před škodlivými účinky. Místní aplikace vitaminu E tedy může poskytnout ochranu před stárnutím.

EXTRAKT Z KAVIÁRU

Kaviár má buněčný formát podobný lidské kůži a je známo, že poskytuje bezkonkurenční výživu a mineralizaci pokožky. Extrakt z kaviáru používaný v produktech Caviar Of Switzerland se skládá z neoplodněných vajec jesetera chovaných ve Francii poblíž města Bordeaux. Kaviár je velmi bohatý na výživné prvky, včetně bílkovin, minerálů, vitamínů a lipidů, které obsahují velké množství polynenasycených mastných kyselin. Extrakt z kaviáru je jedinečně strukturován tak, aby dodával tyto silné živiny přímo do pokožky na buněčné úrovni. Nejdůležitějšími vlastnostmi extraktu z kaviáru jsou jeho hydratační, vyživující, protistárnoucí, vitaminizující, retexturizující ochranné vlastnosti – to vše pomáhá zvrátit proces stárnutí. Poskytnutím externího zdroje DNA je kaviárový extrakt považován za ideální přísadu k opravě poškození pokožky a stimulaci metabolismu kožních buněk.

BAMBUCKÉ MÁSLO

Bambucké máslo obsahuje pět esenciálních mastných kyselin (velké množství pochází z kyseliny stearové a olejové): fytosteroly, vitamíny E a D, alantoin (dobré pro hojení podráždění pokožky) a vitamín A. Tyto složky působí při neutralizaci poškození volnými radikály a zajišťují produkci na úrovni DNA, redukuje jemné linky a vrásky a také vybledlé stařecké skvrny. Bambucké máslo má také vlastnosti regenerace buněk a zpomaluje stárnutí pokožky a zároveň stimuluje produkci kolagenu, navíc změkčuje, zvlhčuje a obnovuje pokožku.

KYSELINA HYLAURONOVÁ

Všechny produkty jsou obohaceny kyselinou hyaluronovou, která má silné zvlhčující a filmotvorné vlastnosti, které pomáhají zachovat nejdůležitější vlastnosti mladistvé a zdravé pokožky, jako je vláčnost, pružnost a tón.

Spojte se s námi

© Copyright 2024 Caviar of Switzerland CZ/SK. Všechna práva vyhrazena.