Jak se zbavit vrásek

CO BY MĚL ZAHRNOVAT KOMPLEXNÍ ANTI-AGE REŽIM

Krémy na vrásky, oční krémy a další produkty proti stárnutí mohou pomoci snížit příznaky stárnutí, ale samy o sobě nestačí na lesklou a mladistvou pleť. Informuje o tom Americká dermatologická společnost (AAD), která uvádí, že ženy ve věku 40 až 50 let, které chtějí účinný režim proti stárnutí, by měly začít přijetím některých základních dobrých návyků.

Odborníci z AAD tvrdí, že výhody kombinovaného přístupu jsou prevence vzniku skvrn na pokožce, udržování pevnosti pokožky po delší dobu, redukce jemných linek a vrásek, udržování pokožky světlejší a mladší a udržování pokožky hebké.

Co by měl kompletní program kúry proti vráskám zahrnovat:

1. Ochrana pokožky proti slunečnímu záření

Ultrafialové záření je jedním z nejhorších nepřátel pokožky a ochrana před ní je základem každého dobrého programu proti stárnutí. Nejdůležitější však je, že taková ochrana jasně snižuje šance na rozvoj rakoviny kůže. Abyste se vyhnuli účinkům UV záření a následnému fotostárnutí, musíte udělat tři věci: nanášet opalovací krém denně (v zimě i v létě) s SPF 20 nebo vyšším, snažit se vyhýbat slunci v denní době, kdy je váš stín kratší než vy ( zejména v poledne) a noste klobouk i dlouhé oblečení.

2. Vyhýbejte se soláriu

Solárium pracuje s ultrafialovým zářením, které, jak bylo uvedeno výše, je škodlivé pro kůži.

3. Denní hydratace

Jak stárneme, kůže se vysušuje a začínají se objevovat tenké linky a vrásky. Hydratační krémy „zachycují“ vodu uvnitř pokožky a ta pak vypadá mladší. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte hydratační krém na obličej, hydratační krém na tělo a balzám na rty.

4. Čistěte si obličej dvakrát denně

Nejlepších výsledků dosáhnete, když místo mýdla vyčistíte teplou (ne horkou) vodou a jemným čisticím prostředkem. Volba čisticího produktu samozřejmě závisí na typu pokožky (mastná pokožka může potřebovat správné mýdlo, zatímco suchá pokožka bude potřebovat související emulzi nebo pleťovou vodu). Netřete pokožku, abyste ji vyčistili, ani ji nevysušte.

5. Nekuřte

Cigaretový kouř obsahuje toxiny zodpovědné za takzvanou „kuřáckou masku“, za rané stárnutí charakterizované vertikálními hlubokými vráskami kolem úst. Dalšími známkami jsou matná, suchá kůže a ztráta pevnosti.

6. Jezte zdravě

Zdravá strava podporuje dobré zdraví pokožky. Určitě jezte zeleninu a ovoce, libové bílkoviny a zdravé tuky (ryby, olivový olej).

7. Dostatečný spánek

Spánek je nezbytný pro vzhled pokožky, protože dává tělu příležitost napravit škody způsobené během dne a obnovit se. Průměrný dospělý člověk potřebuje alespoň 7 hodin spánku každou noc.

8. Kosmetika

Obecným pravidlem je, že byste si měli pečlivě vybírat kosmetiku, kterou budete používat. Dva nejúčinnější produkty proti stárnutí jsou opalovací krémy a hydratační krémy, které, jak je uvedeno výše, by měly být používány denně. Oba jsou tak účinné, že jsou nezbytné v každém režimu péče o pleť.

Když zahájíte péči proti stárnutí, nechte svůj opalovací krém a hydratační krém nejprve několik týdnů působit. Znovu zkontrolujte svou pokožku po této době: Stále máte známky stárnutí, které vás obtěžují? Pokud ano, stanovte si priority tak, abyste se nejprve zabývali tím, co vám nejvíce vadí. To se doporučuje ze dvou důvodů. Jednak proto, že neexistuje žádný kosmetický přípravek, který by odstranil všechny známky stáří (vrásky, kazy, jemné linky, pigmenty atd.), A zadruhé, pokud používáte dva nebo více přípravků proti stárnutí současně, existuje riziko, že po relativně krátké době se u vás objeví podráždění pokožky a pokožka bude naopak stárnout.

Je také nutné vybírat přípravky vhodné pro váš typ pleti – a to platí pro veškerou kosmetiku, od opalovacích krémů po hydratační krémy a krémy proti vráskám. To je důležité, protože ne všechny přípravky jsou účinné na všechny typy pleti.

Nezapomeňte si při nákupu kosmetiky přečíst etikety, abyste si vybrali výrobky, které jsou hypoalergenní a neobsahují látky, které způsobují póry a akné na kůži, zejména u kůží, které mají sklon k mastnotě.

Zdroj: www.caviarofswitzerland.com